Garanti ve İade Koşulları
Garanti  Koşulları

-lukenzo.com'dan ve mağazamızdan satışa sunulan ürünlerin tamamı üretici firmaların garantisi altındadır.

-Ürünlerimiz 2 yıl garantilidir.

-Satın aldığınız ürünlerin arızalanması durumunda arızalanan ürünle birlikte faturası ve arızanın ne olduğuna dair bilgilendirme notunu tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

-Garanti kapsamında meydana gelecek sorunlar üretici firmaların yetkili servisleri tarafından giderilecektir.

-Ürünün garanti kapsamında olabilmesi için satın aldığınız ürünün tarafınızdan zarara uğratılmamış olması gerekmektedir.

Garanti Kapsamında Arızanın Giderilme Süreci

Arızalı olduğunu düşündüğünüz ürünü bize ulaştırdıktan sonra gelen ürün,üretici firmanın servisine bizim tarafımızdan gönderilir ve belirttiğiniz arıza dikkate alınarak ürün incelemeye alınıp teste tabi tutulur. Üretici firma herhangi bir arıza tespit etmemesi durumunda ürün aynı şekilde müşteriye iade edilir. Üretici firma arızanın garanti kapsamında olmadığını tespit ederse ürün müşterinin isteği doğrultusunda istenirse onarım ücreti alınarak onarım yapılır ya da işlem yapılmadan müşteriye iade edilir. Üretici firma tarafından arızalı olan ürün garanti kapsamında olduğu tespit edilirse ,ürün onarım yapılmak üzere işleme alınır. Onarım için yasal süre 30 iş günüdür. Bu süre içinde onarımın gerçekleşmesi durumunda ürün onarılmış olarak müşteriye teslim edilir. Bu süre zarfında onarılmazsa ya da ürün onarılmyacak durumda ise yenisi stokta varsa birebir değişimi yapılıp yeni ürün müşteriye gönderilir. Tüm bu işlemler süresince lukenzo.com'un müşteri memnuniyetini öncelikli tuttuğunu belirtmek isteriz.

İade Koşulları

-lukenzo.com'dan satın aldığınız ürünü tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

-Kullanılmış,ambalajı açılmış, tahrip edilmiş olan ürünler iade alınmaz.

-Üründe ya da ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, yırtılma, kullanılma, tahrip vb. durumlar tarafımızdan tespit edilirse veya ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilmesi durumunda ürün iade alınmaz ve ürün bedeli iade edilmez.

-İade edilecek ürün firmamız adına kesilicek bir iade faturası ile, iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda, ürüne ait sevk irsaliyesi ve faturasının aslıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliye asıllarının yemin edilmediğinde, bu durumdan kaynaklanan kdv vb. mali yükümlülükler iade bedelinden düşülerek iade yapılır.

-İade şartlarına uyan durumlarda yapılan gönderim ve taşıma masrafları müşteri tarafından karşılanır.

-İadesi yapılacak arızalı ya da hasarlı ürünler, teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde firmamıza ulaştırıldığı takdirde ulaşım masrafları tarafımızdan karşılanacaktır. Aksi takdirde ulaşım masrafları müşteriye aittir.

-Kusurlu olduğu düşünülen ürün öncelikli lukenzo mobilya tarafından yetkili personellerimizce kontrol edilir. Kullanıcı hatası tespit edildiği takdirde üretici firmaya teste gönderilir iade onayı bu süreç sonrasında verilir:İnceleme süresü üretici firmaya bağlı olduğundan mümkün olduğu en kısa sürede,30 iş günü geçmeyecek şekilde sonuçlandırılır.

-Özel olarak tasarlanan mobilyalarda (renk,ölçü,boya) ya da özel olarak tasarlanan koltuk takımlarında(kumaş,ölçü,boya) faturası kesilmiş olsa -dahi iade yapılmaz yalnızca kusurlu ürün değişimi yapılır.

İade Süreci

lukenzo mobilya olarak internet sitemizden ya da mağazamından sipariş verdiğiniz ürünlerin eksiksiz ve kusursuz olarak siz değerli müşterilerimize ulaştırılması koşulsuz müşteri memnuniyetli hizmet anlayışımızın gereği oldğunu belirtmek isteriz lukenzo.com'dan alınan ürünler, teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade edilebilir

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.